Úvod Novinky Sofistikované zařízení na VOC – řešení provozních nákladů

Sofistikované zařízení na VOC – řešení provozních nákladů

22.04.2010 00:00

Tendence snižovaní spotřeby organických látek vedená automobilovým průmyslem naráží nejen v oboru povrchových úprav na své limity.Pro povrchové aplikace s vysokými nároky na odolnost prostředí představují rozpouštědlové NH i v současnosti jedinou alternativu z hlediska předepsané kvality v poměru k nákladům.

Podniky provozující velký zdroj emisí VOC musí kalkulovat s enviromentálním nákladem k výrobku,zahrnující veškeré výdaje spojené ze zákonem stanoveným emisním limitem.

Každé zařízení se navrhujeme individuálně,dle zodpovědného rozboru zadaní a požadavků investora. Naším prvotním výstupem je rozbor alternativních řešení,vč. porovnání provozních nákladů a doporučení optimální technologie. Cílem našeho projektování je návrh BAT technologie s co nejnižšími nároky na spotřebu energií a vedlejších nákladů.

Chromování nástřikem je nová revoluční technologie, umožňující dát zrcadlový povrch širokému spektru materiálů. Jedná se o revoluční techniku nanášení chromu a stříbra na předem připravený povrch. Po nanesení je povrch předmětu vodivý jako klasický chrom. Povrch je elastický, pružný, odolný venkovním vlivům a odolný vůči otěru. Výsledný efekt chromování nástřikem je možné kromě klasického chromového vzhledu, obarvit do sedmi různých odstínů nebo na přání vytvořit speciální odstín. Výsledný povrchový efekt mokrého chromování tedy může být nejen ve vzhledu klasického chromu, ale také povrch pozlacený nebo v jakékoliv jiné barvě (odstínu). Díky této revoluční technologii povrchové úpravy nejsme omezeni velikostí chromovaného dílu jako klasické galvanovny. Pochromovat můžeme nejen nejrůznější průmyslové konstrukce, ale třeba také celý automobil. Mokré chromování lze provádět téměř na všechny materiály jako je kov, slitiny kovů, plasty, hliník, sklo, beton, dřevo a mnoho dalších materiálů. Mokré chromování je oblíbené v oblastech jako je renovace veteránů, tunning automobilů či motocyklů, jako dekorační chromování při renovaci památek a památkových předmětů. Hlavní výhodou mokrého chromování je, až o dvě třetiny nižší cena oproti klasickému chromování.

Kontaky

Stanislav Pfleger
Liberecká 62 - Markvartice
471 25 Jablonné v Podj.
IČO: 12074357

Telefon: +420 487 762 551
Fax: +420 487 754 414
Mobil: +420 602 845 080
Email: s.pfleger@pfleger.cz

Mapa Ukázat na mapě